Viete, čo s ostrihanými konármi v záhrade, prípadne ako naložiť s čečinou po zakrytých kvetoch?

V prvom rade očistite priestor v okolí stromov, nech do pôdy preniká svetlo, teplo a zbytočne nevznikajú plesne v tráve.

Vedeli ste, že:

 • páliť záhradný odpad je zakázané, takže ostrihané konáre premiestnite na iné miesto, alebo zvoľte najjednoduchší spôsob akým je drvič záhradného odpadu
 • skoro všetky záhradné drviče majú kolieska a viete s nimi manipulovať po záhrade a presunúť si ich do blízkosti každého stromu a tým pádom nemusíte pracne presúvať odpad na jedno miesto

Pri voľbe správneho typu drviča je dobré zvážiť, na čo drvený odpad využijete. V krátkosti vám uvedieme základné typy drvičov:

 • nožové a štiepkovacie drviče drvia záhradný odpad na menšie kúsky (obrázok 1), t.j. využijete na kombinovanie záhradného odpadu v kompostéroch. Správny pomer zelenej a hnedej hmoty je totiž 1:1, tak sa nebojde pridávať drevný odpad do kompostu.
 •  pomalobežné drviče drvia po nastavení frézy aj na väčšie kúsky (obrázok 1), ktoré využijete ako podstieľku v záhrade, prípadne po presušení ako materiál na rozkurovanie pri záhradnej grilovačke

V prípade, že ste aj tak stratení v spleti informácií, veľmi radi pomôžeme pri správnom výbere záhradného drviča na predajni  alebo si ho viete objednať jednoducho z pohodlia svojho domova.

         

Servisné odporúčanie

Okrem predaja produktov sa venujeme servisu, oprave, či nastaveniu kosačiek, motorových píl, krovinorezov prípadne inej záhradnej techniky, ktoré vykonávame priamo u nás, na prevádzke PREDOS-BB, Kremnička 8, Banská Bystrica. Malé stroje, čiže motorové kosačky, píly, krovinorezy, snehové frézy môžete doniesť do servisu kedykoľvek, bez nutnosti objednania. Väčšie stroje je nevyhnutné vopred objednať.

Objednajte si servisný zásah

   

   

  Kontaktné informácie

  PREDOS-BB, s.r.o.
  Kremnička 8
  974 01 Banská Bystrica

  Na servis sa môžete objednať aj telefonicky na čísle 048/4162349, prípadne e-mailom na [email protected].

  Pre servis a opravu záhradnej techniky v okrese Brezno je nutné dohodnúť si servis s obchodným zástupcom pre tento región na telefónnom čísle 0918056173.

  Ponuka záhradnej techniky

  Profesionálny
  servis a oprava strojov

  Požičovňa záhradnej techniky

  POTREBUJETE SA PORADIŤ?

  NAPÍŠTE NÁM

  Pošlite nám e-mail na [email protected].

  ZAVOLAJTE NÁM

  Kontaktujte nás na čísle 048/416 23 49.

  Miroslav Mihók

  Miroslav Mihók

  Miro ako vedúci sekcie Záhrada býva v priamom a často prvom kontakte so zákazníkom. Rád poradí pri kúpe nových strojov i odporučí, ako sa o ne správne postarať. Zákazníci oceňujú hlavne Mirov prístup a odbornosť. Čerpá pritom z bohatých pracovných skúseností z obchodu a služieb, rovnako ako zo svojej záľuby v záhradnej technike a záhrade ako takej.

  Súvisiace tipy a návody