Akumulátorové kosačky od značky STIHL nájdete aj v našom portfóliu. Kosačky pre malé a stredne veľké plochy trávnika sú s akumulátorom typu AK a pre pozemky väčšie obsahujú akumulátor typu AP.

Ak vám označenie AK a AP nič nehovorí, radi vám detaily predstavíme aj osobne pri návšteve predajne PREDOS-BB v Banskej Bystrici.

Jedna batéria je kompatibilná so 7 strojmi STIHL

Jedno majú všetky AKU stroje Stihl spoločné. Práca akumulátorového prístroj Prea je rádovo tichšia a neobťažuje susedov hlukom. Typicky v zástavbe rodinných domov, v satelitných mestečkách, kúpeľných parkoch, cintorínoch, nemocniciach, školách. A potom samozrejme všade tam, kde úplne nefungujú vrelé susedské vzťahy.

Druhá výhoda je praktická – nepotrebujete kábel na elektrinu. S príchodom silnejších akumulátorov premieňa nutnosť priebežného nabíjania skôr na výhodu. Pretože dnes už dokážete pokosiť požadovanú plochu, bez toho aby ste odnímateľnú batériu museli neustále dobíjať.

Tretí benefit AKU techniky STIHL sa týka AK-Sytému: “Jedna batéria je kompatibilná so 7 rôznymi strojmi STIHL a nabíjačky akumulátorov môžete dokonca použiť aj pre záhradnú techniku s akumulátormi AP-Systému.”

Efektívnejšia vyťaženosť počas kosenia trávnika, tým sa vyznačujú STIHL kosačky na baterku

Akumulátorové kosačky sú vybavené funkciou EKO módu. Jedná sa o funkciu elektronického riadiaceho modulu, ktorá ovplyvňuje množstvo prechádzajúceho prúdu do žacieho motora. Pokiaľ dôjde k zníženiu požiadavky na výkon – pri kosení nízkeho či riedkeho porastu, znížia sa otáčky motora na cca. 2800 otáčok za minútu.

Akonáhle elektronický riadiaci modul pocíti potrebu navýšenia pritekajúcej energie do žacieho motora. Pri nabehnutí do vyššieho alebo hustejšieho porastu, tak automaticky dôjde k zvýšeniu otáčok až na cca. 3050 otáčok za minútu. Uvedená funkcia výrazne šetrí energiu akumulátora a zvyšuje rozsah posekanej plochy.

 

Akumulátorová kosačka STIHL s AP-Systémom využíva viacstupňové centrálne nastavenie výšky kosenia, ktoré sa vďaka pružinovému odľahčeniu vykonáva skutočne jednoducho. Nastavený stupeň sa zobrazí aj na ukazovateli. Výška kosenia sa pohybuje medzi 25 až 75 mm. Ako sme už uviedli, automatická regulácia otáčok a aerodynamický nôž sa starajú o dlhšiu dobu prevádzky.

Kosačka s pojazdom má naviac pohodlný pohon kolies, skutočne veľký 55-litrový zberný kôš na trávu s indikátorom stavu naplnenia.

 

Ako by sme mohli, okrem dlhého súpisu výhod, zhodnotiť akumulátorové kosačky STIHL:

Z môjho pohľadu AKU kosačkám STIHL pre majiteľa, ktorý sa chce postarať o svoj trávnik, nechýba nič podstatné k dokonalosti. Vďaka flexibilite si poradia so všetkými bežnými úkonmi pri dome a v záhrade. Akumulátorové kosačky prinášajú veľmi dobrý pomer medzi kvalitou a cenou.

 

Výhody AKU kosačiek STIHL, ktoré vás presvedčia

  1. výkonná, kompaktná a praktická kosačka na trávu
  2. jednoducho ovládateľná
  3. ľahká údržba
  4. tichá
  5. v modernom dizajne
  6. neprodukuje splodiny
  7. s porovnateľným výkonom ako ponúkajú benzínové kosačky
  8. bez káblov
  9. univerzálna batéria, kompatibilná s inými AKU strojmi STIHL
Miroslav Mihók

Miroslav Mihók

Miro ako vedúci sekcie Záhrada býva v priamom a často prvom kontakte so zákazníkom. Rád poradí pri kúpe nových strojov i odporučí, ako sa o ne správne postarať. Zákazníci oceňujú hlavne Mirov prístup a odbornosť. Čerpá pritom z bohatých pracovných skúseností z obchodu a služieb, rovnako ako zo svojej záľuby v záhradnej technike a záhrade ako takej.