Namiešam si benzín s olejom a môžem ho postupne používať v priebehu roka?

V dnešnej dobe sa odporúča natankovaný benzín minúť do 1 mesiaca, a to je odporúčanie pre čistý benzín. Dôvodom je obsah bio zložky, ktorú benzín obsahuje. Práve bio zložka spôsobuje v benzíne usadeniny.

V prípade miešania benzínu s olejom pre dvojtaktné motory, si miešajte vždy len také množstvo, ktoré okamžite spotrebujete. Odporúčame vám používať originálne oleje, viac info TU.

Takto nariedený benzín je dôležité spotrebovať do 2 týždňov od nariedenia.

V opačnom prípade benzín s olejom stráca mazaciu schopnosť čím môže dôjsť k poškodeniu motora a vytvára usadeniny, čo spôsobuje znečistenie palivovej sústavy až upchatý karburátor.

Máme pre vás 4 rady, ktoré toto dokážu eliminovať:

 1. V prípade, že benzín skladujete dlhšie, čo je bežná vec, odporúčame vám použitie stabilizátora do benzínu podľa návodu vo videu. Ten vlejete do čistého benzínu v pomere, aký je určený na obale a postupne si takto zastabilizovaný benzín zmiešate s olejom.
 2. Používajte vždy 100 oktánový benzín s nízkym obsahom bio zložky. Aj do tohto benzínu odporúčame používať stabilizátor.
 3. Pre úplné eliminovanie rizika upchatia palivového systému používajte syntetické palivo. Kúpiť ho dostanete čisté alebo priamo nariedené. Ak chcete ušetriť stačí ho naliať do stroja pred uskladnením a spolu s ním stroj uskladniť mimo sezónu, nemusíte ho používať celosezónne.
 4. Pri dlhšej dobe, kedy stroj nepoužívate, vylejte prebytočný benzín a zvyškový nechajte vyvrčať.

Nový čistý benzín

Nový miešaný benzín

Starý čistý benzín

Servisné odporúčanie

Servis, opravu, či nastavenie kosačiek, motorových píl, krovinorezov prípadne inej záhradnej techniky vykonávame priamo u nás, na prevádzke PREDOS-BB, Kremnička 8, Banská Bystrica. Malé stroje, čiže motorové kosačky, píly, krovinorezy, snehové frézy môžete doniesť do servisu kedykoľvek, bez nutnosti objednania. Väčšie stroje je nevyhnutné vopred objednať.

Objednajte si servisný zásah

   

   

  Kontaktné informácie

  PREDOS-BB, s.r.o.
  Kremnička 8
  974 01 Banská Bystrica

  Na servis sa môžete objednať aj telefonicky na čísle 048/4162349, prípadne e-mailom na [email protected].

  Pre servis a opravu záhradnej techniky v okrese Brezno je nutné dohodnúť si servis s obchodným zástupcom pre tento región na telefónnom čísle 0918056173.

  Ponuka kosačiek

  Profesionálny
  servis a oprava strojov

  Požičovňa záhradnej techniky

  POTREBUJETE SA PORADIŤ?

  NAPÍŠTE NÁM

  Pošlite nám e-mail na [email protected].

  ZAVOLAJTE NÁM

  Kontaktujte nás na čísle 048/416 23 49.

  Miroslav Mihók

  Miroslav Mihók

  Miro ako vedúci sekcie Záhrada býva v priamom a často prvom kontakte so zákazníkom. Rád poradí pri kúpe nových strojov i odporučí, ako sa o ne správne postarať. Zákazníci oceňujú hlavne Mirov prístup a odbornosť. Čerpá pritom z bohatých pracovných skúseností z obchodu a služieb, rovnako ako zo svojej záľuby v záhradnej technike a záhrade ako takej.

  Súvisiace tipy a návody