Mulčovanie je kosenie trávnika kosačkou prispôsobenou tak, aby sa odkosená tráva rozomlela na malé kúsky. Je to metóda kosenia, kedy sa pokosená tráva nezbiera, ale ponecháva sa na pokosenej ploche ako hnojivo.

Kosenie je úprava trávnika tak, aby sme zabezpečili jeho rovnomerný povrch, hustotu, krásny zelený povrch bez lysých škvŕn a nedbalých kríkov.

Pre krásny upravený trávnik pripomínajúci hustý zelený koberec nesmieme zabúdať na:

  • pravidelné kosenie
  • zalievanie
  • hnojenie
  • vertikutáciu – prevzdušňovanie

Ak by ste nejakú otázku s odpoveďou na to, čo vás zaujíma nenašli, neváhajte a napíšte nám na [email protected] a radi sa danej téme povenujeme.

Ak potrebujete potrebujete pomôcť pri výbere, skladaní, údržbe, servise, uskladnení stroja, neváhajte nás kontaktovať alebo nás navštívte priamo v predajni na ulici Kremnička 8 v Banskej Bystrici.

Ako správne mulčovať?

Mulčovanie sa odporúča pri pravidelnom kosení, doslova po centimetroch. Vtedy dosiahnete želaného výsledku, že pokosený materiál kosačka rozmrví na malinké kúsky, ktoré prepadnú pomedzi stebielka ku koreňovému systému a pekne pohnojíte svoj trávnik.

Môžem mulčovať aj viac prerastený trávnik?

Neodporúčame Vám tento postup, pretože zmulčovaná tráva Vám ostane na povrchu Vášho trávnika a postupne sa objavia žlté pásy a vypestovaný trávnik tak bude trpieť.

Ako kosiť prerastený trávnik?

Viac prerastený trávnik, napríklad po návrate z dovolenky sa odporúča kosiť po vrstvách, najskôr na najvyššom stupni výšky kosenia a postupne znižovať. Odporúčame kosiť priečne na predchádzajúci smer kosenia preto, aby sa trávnik pekne postavil.

Ponuka záhradnej techniky

Profesionálny
servis a oprava strojov

Požičovňa záhradnej techniky

POTREBUJETE SA PORADIŤ?

NAPÍŠTE NÁM

Pošlite nám e-mail na [email protected].

ZAVOLAJTE NÁM

Kontaktujte nás na čísle 048/416 23 49.

Miroslav Mihók

Miroslav Mihók

Miro ako vedúci sekcie Záhrada býva v priamom a často prvom kontakte so zákazníkom. Rád poradí pri kúpe nových strojov i odporučí, ako sa o ne správne postarať. Zákazníci oceňujú hlavne Mirov prístup a odbornosť. Čerpá pritom z bohatých pracovných skúseností z obchodu a služieb, rovnako ako zo svojej záľuby v záhradnej technike a záhrade ako takej.