Pri výbere umývadlovej batérie je dôležité zvážiť niekoľko faktorov. Tu je niekoľko kľúčových aspektov, na ktoré by ste sa mali zamerať.

Umývadlová batéria do kúpeľne očami našich zákazníkov

Pri výbere vhodnej umývadlovej batérie sa nás najčastejšie pýtate na týchto 9 faktorov, ktoré odporúčame zvážiť každému, kto má záujem o novú batériu na umývadlo.

 1. Úspora vody

  Venujte pozornosť batériám, ktoré majú zabudované technológie na úsporu vody. Napríklad batérie s úsporným perlátorom, ktorý znižuje spotrebu vody až o 50% pri zachovaní dostatočného tlaku. Batérie s možnosťou nastavenia prietoku vody tiež umožňujú lepšiu kontrolu spotreby.

 2. Hygienické materiály a povrchové úpravy

  Zamerajte sa na batérie vyrobené z hygienických materiálov, ako je mosadz bez zbytočného obsahu olova alebo nerezová oceľ. Tieto sú odolné voči baktériám a korózii.

 3. Certifikácie a normy

  Hľadajte batérie, ktoré spĺňajú certifikácie a normy týkajúce sa úspory vody a hygieny. Napríklad certifikácia DVGW (Deutsche Vereinigung des Gas- und Wasserfaches), nemecká organizácia, ktorá stanovuje technické pravidlá a normy pre plyn a vodu. Ich certifikácia zabezpečuje, že vodovodné batérie spĺňajú bezpečnostné a kvalitatívne štandardy.

 4. Typ batérie

  Existujú rôzne typy umývadlových batérií, ako sú jednopákové kohútikové pre ovládanie každej vody samostatne, termostatické, senzorové alebo tlačné. Vyberte si ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim preferenciám a potrebám.

 5. Dizajn vodovodnej batérie na úmývadlo

  Zvoľte batériu, ktorá zodpovedá celkovému dizajnu vašej kúpeľne. Môžete si vybrať z rôznych štýlov, ako sú moderné, vintage, minimalistické alebo luxusné. Dôležité je, aby sa batéria hodila k ostatnému vybaveniu kúpeľne.

 6. Kvalita a odolnosť

  Investujte do kvalitnej batérie od renomovaného výrobcu. To ovplyvní jej životnosť a odolnosť voči opotrebeniu. Skontrolujte tiež, či je batéria vyrobená z kvalitných materiálov, ktoré nie sú náchylné na koróziu a ľahko sa čistia.

 7. Výška a dosah výtoku

  Zvážte, akú vysokú batériu potrebujete a aký dosah výtoku či vodného prúdu preferujete. To vám pomôže vybrať batériu, ktorá bude pohodlná pri používaní a nebudete špliechať vodu po okolí umývadla.

 8. Montážny systém

  Skontrolujte, či je batéria kompatibilná s vaším umývadlom a ak je možné, zistite, či inštaláciu zvládnete sami alebo budete potrebovať profesionálnu pomoc.

 9. Cena

  Cena je tiež dôležitým faktorom. Nastavte si rozpočet a nájdite batériu, ktorá spĺňa vaše požiadavky a je cenovo dostupná. Pamätajte, že každá kúpeľňa je iná a individuálne preferencie sa môžu líšiť. Je dobré urobiť si trochu výskumu a porovnať možnosti pred nákupom.

vysoká 4

Je typ umývadlovej batérie dôležitý?

Typ umývadlovej batérie je dôležitý, pretože ovplyvňuje jej funkčnosť, komfort pri umývaní rúk a estetický vzhľad. Dôležité je prispôsobiť výber umývadlovej batérie zvyšku kúpeľne a vybavenia v dizajne a funkčnosti, ktorá vám najviac vyhovuje. Tu je niekoľko bežných typov:

 1. Jednopáková umývadlová batéria

  Páková batéria je najbežnejší typ umývadlovej batérie. Má jednu páku alebo rukoväť, ktorou je možné otáčať pre ovládanie prúdu vody a teploty. Jednopákové batérie sú ľahko ovládateľné a umožňujú presné nastavenie teploty vody. Je možné ju nazvať aj stojanková batéria. Pri umývadlovej mise – samostatnom umývadle na dosku bývajú umiestnené vysoké umývadlové batérie z výškou výtoku cca 20cm.

 2. Kohútiková batéria

  Tento typ batérie má dve rukoväte, kohútiky. Jednou ovládate teplú vodu a druhý kohútik slúži na studenú vodu. Kohútikové batérie môžu mať klasický dizajn s oddelenými kohútikmi alebo modernejší dizajn s pákami. Ten typ batérií na umývadlo patrí k stojankovým batériám.

 3. Senzorová batéria a tlačná batéria

  Bezdotykové batérie majú senzory, ktoré reagujú na pohyb a umožňujú ovládanie prúdu vody. Stačí ľahký pohyb ruky pod, resp. pred senzorom a voda začne tiecť. Tento typ batérie je hygienickejší, pretože nie je potrebné sa dotýkať rukami. Tlačná batéria sa zas ovláda zatlačením tlačítka. Čas, za ktorý tečie voda je vždy rovnaký a je možné ho vopred nastaviť.

 4. Nástenná umývadlová batéria

  Nástenné batérie sú namontované na stenu nad umývadlom. Môžu byť jednoručné alebo dvojručné a majú rôzne dĺžky výtoku. Sem patrí aj  podomietková umývadlová batéria, kde je teleso zabudované pod omietkou a viditeľné je len ovládanie a výtok. Nástenná batéria má najmenší kontakt s vodným kameňom, preto je ideálnym tipom do oblastí s tvrdou vodou.

 5. Stojaca batéria k umývadlu

  Stojace batérie sú samostatné jednotky, ktoré stoja pri umývadle. Tieto batérie sa často používajú na voľne stojacich umývadlách a majú výrazný dizajn.

 6. Termostatická batéria

  Termostatické batérie sú ideálne pre tých, ktorí majú radi konštantnú teplotu vody. Majú integrovaný termostat, ktorý umožňuje presné nastavenie teploty. Pri spustení má voda stálu teplotu aj tlak.

Aké sú dizajny umývadlových batérií?

Na trhu je k dispozícii široká škála dizajnových možností umývadlových batérií. Niektoré z najbežnejších dizajnových štýlov sú:

 1. Moderný dizajn

  Moderné umývadlové batérie majú čisté a jednoduché línie s hladkými povrchmi. Často majú minimalistický vzhľad a môžu byť vyrobené z lesklého kovu, čiernych alebo matných povrchových úprav.

 2. Vintage/Retro umývadlová batéria

  Batérie v retro štýle prinášajú do kúpeľne šarm starého sveta. Majú elegantné oblúky, zdobené detaily, ktoré sú pre vintage kúpeľne typické. Často sú vyrobené z bronzu, patiny alebo majú starožitné povrchové úpravy.

 3. Prírodný/organický dizajn

  Tieto batérie majú prírodný a organický vzhľad. Môžu mať zakrivené tvary, imitáciu prírodných prvkov ako napríklad kamene alebo dreva alebo sa môžu inšpirovať kvetinovými motívmi.

 4. Luxusný dizajn

  Luxusné batérie sa vyznačujú exkluzívnymi materiálmi a vysokou kvalitou spracovania. Môžu mať zlaté alebo strieborné povrchové úpravy, zdobené detaily, krištáľové prvky a iné luxusné prvky.

 5. Minimalistický dizajn

  Tento dizajn sa sústreďuje na jednoduchosť a čistotu tvarov. Batérie majú minimálne zdobenie a skladajú sa z hladkých línií a geometrických tvarov.

 6. Industriálny dizajn

  Batérie v industriálnom štýle majú surový a robustný vzhľad. Často sú vyrobené z matného kovu, majú viditeľné skrutky a hrubšie rukoväte. Sú ideálnym doplnkom pre rustikálne alebo kúpeľne v industriálnom štýle.

Okrem týchto hlavných dizajnových štýlov existuje mnoho ďalších variácií a kombinácií, ktoré môžu spĺňať rôzne požiadavky a štýly kúpeľní. Je dôležité vybrať si taký dizajn, ktorý sa bude zhodovať s celkovým vzhľadom a estetikou vášho priestoru.

Akú farbu umývadlovej batérie si môžem vybrať?

Pri výbere umývadlovej batérie nemusíte zostať iba pri klasickom chróme. Môžete si vyberať z rôznych farieb umývadlových batérií tak, aby ste ich dizajnovo prispôsobili svojej kúpeľni. Tu sú niektoré z populárnych farieb:

 1. Biela umývadlová batéria

  Biela farba je tradičná a elegantná vo väčšine kúpeľní. Batérie v bielom prevedení sa dobre hodia do klasických, moderných aj minimalistických interiérov.

 2. Bronzová batéria

  Pridávajú do kúpeľne teplý a vintage vzhľad. Táto farba sa často využíva v rustikálnych, retro alebo antických štýloch.

 3. Čierna umývadlová batéria

  Čierna batéria je veľmi trendy. Dodávajú kúpeľni elegantný a sofistikovaný vzhľad. Tieto batérie vyzerajú dobre v moderných, minimalistických a industriálnych kúpeľniach.

 4. Chrómová batéria

  Chróm je klasická voľba pre umývadlové batérie. Je to lesklá a odolná povrchová úprava, ktorá sa hodí do rôznych štýlov kúpeľní.

 5. Nerezová batéria

  Antikorové batérie majú moderný a elegantný vzhľad. Sú odolné voči korózii a vodným škvrnám a sú ideálne pre moderné a minimalistické kúpeľne.

 6. Niklová batéria

  Batérie s niklovou povrchovou úpravou prinášajú do kúpeľne sofistikovaný a luxusný vzhľad. Niklové batérie sú ideálne pre eleganciu a štýlové kúpeľne.

 7. Ružové zlato

  Tento jemný odtieň zlata, nazývaný aj ružové zlato, pridáva do kúpeľne romantický a elegantný dotyk. Je to populárna voľba pre moderné a vintage štýly.

 8. Zlatá umývadlová batéria

  Zlatá farba dodáva kúpeľni luxusný a elegantný vzhľad. Najlepšie vyniknú ako samostatne stojace. Sú vhodné pre štýly ako napríklad vintage, retro alebo bohémsky.

Tieto farby sú len niektorými možnosťami, ktoré môžete pri výbere umývadlovej batérie zvoliť. Je dôležité mať na pamäti, že dostupnosť farieb môže závisieť od výrobcu a konkrétneho modelu batérie a takisto nezabúdajte, že rôzne povrchy si vyžadujú aj rôznu starostlivosť.

Ako vybrať kvalitnú umývadlovú batériu?

Pri výbere kvalitnej umývadlovej batérie je dôležité zvážiť niekoľko faktorov. Tu je niekoľko kľúčových bodov, ktoré vám pomôžu vybrať si kvalitnú batériu:

 1. Renomovaný výrobca

  Vyberte si batériu od renomovaného výrobcu s dlhoročnou prítomnosťou na trhu. Zavedené značky majú často vyššiu kvalitu a poskytujú spoľahlivosť a záruku.

 2. Overené materiály

  Skúmajte batérie vyrobené z kvalitných materiálov. Kovové batérie, ako je mosadz alebo nerezová oceľ, sú obvykle odolnejšie a menej náchylné na hrdzu Dbajte aj na povrchovú úpravu, ktorá by mala byť odolná voči škrabancom a ľahko sa čistiť.

 3. Funkčnosť

  Skontrolujte, či batéria ponúka plynulé ovládanie prúdu vody a teploty. Zistite, či má batéria správne vymedzené polohy pre studenú a teplú vodu a či je ovládanie jednoduché a intuitívne.

 4. Kartuše a tesnenia

  Zistite, aké kartuše a tesnenia sú použité v batérii. Kvalitné keramické kartuše sú odolné voči opotrebeniu a poskytujú dlhú životnosť batérie. Tesnenia by mali byť kvalitné a zabezpečovať tesnosť batérie.

 5. Dlhá záruka

  Skúste nájsť batériu s dlhou zárukou od výrobcu. To môže naznačovať, že výrobca má dôveru vo svoj výrobok a je pripravený zaručiť jeho kvalitu.

 6. Recenzie a hodnotenia spokojnosti

  Pred nákupom si prečítajte recenzie a hodnotenia batérie od iných zákazníkov. To vám môže poskytnúť užitočné informácie o skúsenostiach iných ľudí s danou batériou a jej kvalitou.

 7. Priaznivá cena

  Cenu treba tiež zvážiť, ale nezabúdajte, že kvalitná batéria môže byť investíciou do dlhodobého funkčného a spoľahlivého riešenia. Snažte sa nájsť vyváženú voľbu medzi cenou a kvalitou.

 8. Zvyk

  Keď ste boli roky zvyknutý na jednu farbu, jednotný štýl, odporúčame vám zachovať tento rukopis. Nálady sa síce menia v čase, s návykmi sa netreba zahrávať. Z našich skúseností je lepšie vybrať si podobný štýl, ako ste boli zvyknutí doposiaľ. Ak sa na to však cítite, tak smelo aj do zásadnejšej zmeny. Pre istotu si dajte overiť vybrané batériu pomocou 3D návrhu, či bude všetko ladiť so zvyškom kúpeľne tak, ako si predstavujete.

Pri výbere kvalitnej umývadlovej batérie odporúčame dôkladne skúmať výrobcu, materiály, funkčnosť, ventily a kartuše, záruku a recenzie od ostatných zákazníkov. Tieto faktory vám pomôžu zvoliť batériu, ktorá bude spoľahlivá, odolná a vyhovujúca vašim potrebám.

3D návrh kúpeľne

Radi by ste videli svoju kúpeľňu ešte predtým, než sa pustíte do rekonštrukcie?
Nechajte si vytvoriť 3D vizualizáciu vašej kúpeľne našimi odborníkmi. Expresné vybavenie požiadaviek našich klientov, je pre nás samozrejmosť.
Pomôžeme vám upresniť si predstavu o detailoch, kombinácii materiálov a rozložení prvkov a to  priamo u nás v showroome PREDOS-BB, Kremnička 8, Banská Bystrica, prípadne online.

Objednajte si servisný zásah

   

   

  Kontaktné informácie

  PREDOS-BB, s.r.o.
  Kremnička 8
  974 01 Banská Bystrica

  Na servis sa môžete objednať aj telefonicky na čísle 048/4162349, prípadne e-mailom na [email protected].

  Pre servis a opravu záhradnej techniky v okrese Brezno je nutné dohodnúť si servis s obchodným zástupcom pre tento región na telefónnom čísle 0918056173.

  Sortiment vybavenia do kúpeľne

  Vizualizácia interiéru

  Tipy a návody pre domácnosť

  POTREBUJETE SA PORADIŤ?

  NAPÍŠTE NÁM

  Pošlite nám e-mail na [email protected].

  ZAVOLAJTE NÁM

  Kontaktujte nás na čísle 0917217845.

  Karolína Demeterová

  Karolína Demeterová

  Karolína je odbornou konzultantkou a vedúcou časti Bývanie so zameraním na B2B zákazníkov a budovanie obchodných partnerstiev. Zabezpečuje dizajnové a technické poradenstvo pre zákazníkov, 3D vizualizácie, ako aj rozširovanie sortimentu na základe potrieb a požiadaviek zákazníkov.

  Súvisiace tipy a návody