Boríte sa s otázkou, ako opticky zväčšiť priestor v kúpeľni prípadne riešite dizajn pre malý priestor?  Existuje niekoľkých praktických návrhov a architektonických trikov na zväčšenie miestnosti, ktoré vám môžu pomôcť. Tu je niekoľko našich tipov na vizuálne zväčšenie kúpeľne v paneláku, aj v podkroví.

 1. Farebné rozloženie priestoru

Použitie svetlých odtieňov na stenách a podlahe môže vytvoriť dojem väčšieho priestoru. Svetlé farby obkladu odrážajú svetlo a vizuálne rozširujú miestnosť. Zjednocujúcim prvkom v kúpeľni je aj obloženie stien po strop. Odpoveďou, či obkladať kúpeľňu až po strop je jednoliata plocha, kde sa na stene nestriedajú dva materiály, obklad aj stierka, nehovoriac o hygienických benefitoch obložených stien po celej výške kúpeľne.

2. Osvetlenie pre optické zväčšenie priestoru

Dobre navrhnuté osvetlenie môže opticky pridať priestor a otvoriť celý interiér. Použite dostatočné množstvo svetla, aby ste odstránili tmavé a tienisté časti. Rovnomerné a difúzne, teda rovnomerne rozptýlené svetlo do všetkých smerov v priestore, je často účinné.

3. Zrkadlá a ich vplyv na miestnosť

Zrkadlá sú skvelým pomocníkom, ako opticky zväčšiť priestor. Môžete zavesiť veľké zrkadlo na stenu, umiestniť zrkadlovú skrinku nad umývadlo alebo použiť zrkadlové obklady na stenách. Netreba to však s nimi preháňať.

4. Sprchové kúty so sklom

Pokiaľ môžete, vyberte si sprchový kút bez sprchových závesov alebo vymurovaných a obložených stien. Zvážte radšej číry sklenený sprchovací kút. Sklo umožňuje voľný pohľad cez priestor a neobmedzuje vizuálnu líniu preto sklo do sprchy či do bytu patrí. Rozmery môžete variovať, nemusíte voliť len sprchový kút 90×90 cm. Pre vašu kúpeľňu môže viac vyhovovať štvrťkruhový sprchový kút alebo rôzne atypické riešenia, ktoré prakticky využijú každý centimeter priestoru.

5. Úložný priestor, skladacie a výsuvné prvky

Použitie skladacích alebo výsuvných prvkov, ako sú skladacie stoly, sprchovacie sedadlá, sprchové kúty alebo skladacie police, môže pomôcť minimalizovať vizuálny neporiadok a uvoľniť priestor. Niekedy dokonca stačí umiestiť v priestore o jednu skrinku naviac a zmizne množstvo rôznych predmetov, ktoré priestor rozbíjajú.

6. Vertikálna orientácia

Využite priestor vo výške. Môžete použiť vysoké skrinky alebo police, zavesiť závesy od stropu k zemi alebo len umiestniť umývadlo vyššie.

Kúpeľne Lotosan

7. Minimalistický dizajn

Zamerajte sa na jednoduchý a minimalistický dizajn. Zbytočné ozdoby a príliš veľa vzorov a farieb môže v miestnosti pôsobiť zmenšujúco a rušivo. Zamerajte sa na čisté a jednoduché línie.

8. Zverte svoj priestor do rúk architekta alebo dizajnéra

Dizajnéri a architekti prinášajú odbornosť, skúsenosti a znalosti o priestore, svetle, farbách a ergonómii. S ich kreatívnym myslením a schopnosťou vnímať estetický potenciál priestoru vytvárajú jedinečné a prispôsobené dizajny.

Zlepšujú funkčnosť priestoru a optimalizujú jeho využitie. S okom pre detaily vyberajú správne doplnky a materiály a spolupracujú so sieťou profesionálov aj pre kvalitné vykonanie stavebných prác.
Spolupráca s dizajnérom alebo architektom vám tiež šetrí čas a minimalizuje stres spojený s celým procesom navrhovania a realizácie výstavby alebo prerábky kúpeľne.

Tieto jednoduché techniky sa postarajú o optické zväčšenie kúpeľne. Rovnako prispejú k vytvoreniu pohodového priestoru aj v iných miestnostiach, kde spolu s rodinou trávite čas.

3D návrh kúpeľne

Radi by ste videli svoju kúpeľňu ešte predtým, než sa pustíte do rekonštrukcie?
Nechajte si vytvoriť 3D vizualizáciu vašej kúpeľne našimi odborníkmi. Expresné vybavenie požiadaviek našich klientov, je pre nás samozrejmosť.
Pomôžeme vám upresniť si predstavu o detailoch, kombinácii materiálov a rozložení prvkov a to  priamo u nás v showroome PREDOS-BB, Kremnička 8, Banská Bystrica, prípadne online.

Objednajte si servisný zásah

   

   

  Kontaktné informácie

  PREDOS-BB, s.r.o.
  Kremnička 8
  974 01 Banská Bystrica

  Na servis sa môžete objednať aj e-mailom na [email protected] prípadne telefonicky na čísle 0918056173,

  V prípade, že nedvíhame telefón, obsluhujeme zákazníkov na predajni. Pre kontakt s nami zvoľte formulár alebo e-mail.

  Sortiment vybavenia do kúpeľne

  Vizualizácia interiéru

  Tipy a návody pre domácnosť

  POTREBUJETE SA PORADIŤ?

  NAPÍŠTE NÁM

  Pošlite nám e-mail na [email protected].

  ZAVOLAJTE NÁM

  Kontaktujte nás na čísle 0917217845.

  Karolína Demeterová

  Karolína Demeterová

  Karolína je odbornou konzultantkou a vedúcou časti Bývanie so zameraním na B2B zákazníkov a budovanie obchodných partnerstiev. Zabezpečuje dizajnové a technické poradenstvo pre zákazníkov, 3D vizualizácie, ako aj rozširovanie sortimentu na základe potrieb a požiadaviek zákazníkov.