V súčasnej dobe, kedy priestor na bývanie niekedy predstavuje výzvu, stávajú sa malé kúpeľne bežnou súčasťou nášho každodenného života. Ako firma, ktorá si zakladá na inováciách v oblasti interiérov, sa chceme s vami podeliť o niekoľko tipov na zariadenie malých kúpeľní, ktoré kombinujú eleganciu a funkčnosť.

1. Funkčné riešenia

Pri zariaďovaní malej kúpeľne je kľúčové myslieť na každý centimeter priestoru. Malá kúpeľňa v paneláku ale aj v rodinnom dome potrebuje ako hlavný atribút funkčné riešenia. Umývadlo so skrinkou, sklopný alebo zalamovací sprchový kút a praktické úložné priestory sú vítané. Pri kúpeľni s vaňou veľmi pomôže sklopná sprchová zástena. Nahrádza vám sprchový kút a sklopením ku stene si zároveň zväčšíte priestor.

2. Optická ilúzia

Svetlé farby vizuálne zväčšujú priestor. Biela, jemná šedá alebo béžová sú ideálnymi farbami pre malé kúpeľne. Kombinujte ich s dostatočným osvetlením a zrkadlom na vytvorenie ilúzie priestoru. Viac o optickom zväčšení priestoru sme za venovali v článku: 8 tipov ako opticky zväčšiť kúpeľňu

...každý centimeter je potrebný

3. Funkčný nábytok

Investujte do nábytku, ktorý slúži svojmu účelu. Skrinky na mieru a šikovné úložné riešenia môžu byť veľmi užitočné. Namiesto poličiek preferujte uzatváracie skrinky, ktoré skryjú všetky predmety potrebné v kúpeľni. A kľudne môžu byť nielen pod umývadlom ale aj nad práčkou.

4. Moderný štýl

Pre tých, ktorí uprednostňujú moderné riešenia, zvážte moderný bezrámový sprchový kút s minimalistickým dizajnom, najlepšie s čírym sklom, ktorý opticky nezmenší priestor. Prípadne porozmýšľajte o samostatnom skle walk-in. Aj ostatné prvky zvoľte jemné a elegantné, pomôžu vám vytvoriť dojem priestoru a vzdušnosti.

Je dôležité si uvedomiť, že individuálne preferencie každého z nás sú rôzne. Niektorí preferujeme tradičné prvky, zatiaľ čo iní uprednostňujeme moderný a minimalistický dizajn. Preto je dobré sa poradiť s dizajnérom, ktorý zhmotní práve tú vašu predstavu. Chcem radu dizajnéra.

3D návrh kúpeľne

Radi by ste videli svoju kúpeľňu ešte predtým, než sa pustíte do rekonštrukcie?
Nechajte si vytvoriť 3D vizualizáciu vašej kúpeľne našimi odborníkmi. Expresné vybavenie požiadaviek našich klientov, je pre nás samozrejmosť.
Pomôžeme vám upresniť si predstavu o detailoch, kombinácii materiálov a rozložení prvkov a to  priamo u nás v showroome PREDOS-BB, Kremnička 8, Banská Bystrica, prípadne online.

Objednajte si servisný zásah

   

   

  Kontaktné informácie

  PREDOS-BB, s.r.o.
  Kremnička 8
  974 01 Banská Bystrica

  Na servis sa môžete objednať aj e-mailom na [email protected] prípadne telefonicky na čísle 0918056173,

  V prípade, že nedvíhame telefón, obsluhujeme zákazníkov na predajni. Pre kontakt s nami zvoľte formulár alebo e-mail.

  Sortiment vybavenia do kúpeľne

  Vizualizácia interiéru

  Tipy a návody pre domácnosť

  POTREBUJETE SA PORADIŤ?

  NAPÍŠTE NÁM

  Pošlite nám e-mail na [email protected].

  ZAVOLAJTE NÁM

  Kontaktujte nás na čísle 0917217845.

  Karolína Demeterová

  Karolína Demeterová

  Karolína je odbornou konzultantkou a vedúcou časti Bývanie so zameraním na B2B zákazníkov a budovanie obchodných partnerstiev. Zabezpečuje dizajnové a technické poradenstvo pre zákazníkov, 3D vizualizácie, ako aj rozširovanie sortimentu na základe potrieb a požiadaviek zákazníkov.