Pri kúpe vaňovej batérie by ste mali zvážiť niekoľko dôležitých aspektov. Tu je niekoľko faktorov, ktoré určite berte pri výbere do úvahy.

Vaňová batéria do kúpeľne očami našich zákazníkov

Pri výbere vhodnej vaňovej batérie sa nás najčastejšie pýtate na týchto 9 faktorov, ktoré odporúčame zvážiť každému, kto má záujem o novú batériu na vaňu.

1. Typ batérie

Je dôležité zvážiť, aký typ batérie potrebujete – či je to

 • nástenná vaňová batéria
 • stojanková batéria na vaňu,
 • podomietková vaňová batéria,
 • termostatická vaňová batéria,
 • stojaca batéria v vedľa vane

alebo iný typ, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

2. Dizajn a štýl

Zaujímajte sa o dizajn a štýl batérie a hľadajte takú, ktorá bude zapadať do celkového dizajnu vašej kúpeľne. Sledujte trendy a preferencie, či už sú to moderné, tradičné, minimalistické alebo iné štýly.

3. Kvalita a spoľahlivosť

Dôležitým faktorom je kvalita batérie a jej spoľahlivosť. Určite si vyberajte batérie vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré sú odolné voči opotrebeniu a majú dlhú životnosť. Do úvahy berte aj spoľahlivosť výrobcu a reputáciu značky.

4. Funkcie a technológie

Pokiaľ sa zaujímate o pokročilé funkcie a technológie, ktoré batéria ponúka, dôkladne preštudujte ponuku výrobcu. V ponuke nájdete termostatické batérie s termostatickou reguláciou teploty vody, batérie s precíznou reguláciou prietoku vody, tie, čo obsahujú vodné filtre, majú dotykové ovládanie prípadne iné technické vychytávky. Tieto funkcie zvyšujú pohodlie a komfort pri používaní batérie.

5. Veľkosť vaňovej batérie

Je dôležité zvážiť veľkosť batérie a jej proporcionalitu k vašej vani a kúpeľni. Batéria by mala byť dostatočne dlhá, aby dosiahla nad vaňu, a zároveň by nemala zaberať príliš veľa miesta. Hlavne pri nástennej batérii pozerajte na výtok, či vteká voda kolmo do vane alebo pod uhlom cca 8°.

6. Materiál

Materiál, z ktorého je batéria vyrobená, má vplyv na jej trvanlivosť, vzhľad a odolnosť voči korózii. Bežné materiály zahŕňajú kovové zliatiny, nerezovú oceľ, hliník a plast. Zamerajte sa na batérie vyrobené z hygienických materiálov, ako je mosadz bez zbytočného obsahu olova alebo nerezová oceľ. Tieto sú odolné voči baktériám a korózii.

7. Certifikácie a normy

Hľadajte batérie, ktoré spĺňajú certifikácie a normy týkajúce sa úspory vody a hygieny. Napríklad certifikácia DVGW (Deutsche Vereinigung des Gas- und Wasserfaches), nemecká organizácia, ktorá stanovuje technické pravidlá a normy pre plyn a vodu. Ich certifikácia zabezpečuje, že vodovodné batérie spĺňajú bezpečnostné a kvalitatívne štandardy.

8. Jednoduchá inštalácia a údržba

Pri výbere pozerajte na to, či je batéria ľahko inštalovateľná a ako sa s ňou ľahko manipuluje. Či je vaňová batéria dodávaná s potrebnými inštalačnými príslušenstvom a podrobnejšími návodmi. Tiež uprednostňujte batérie, ktoré sú jednoduché na údržbu a čistenie.

9. Cena a rozpočet

Cena je dôležitým faktorom pri každom nákupe. Berte do úvahy svoj rozpočet a hľadajte batérie, ktoré spĺňajú vaše požiadavky a zároveň sú cenovo dostupné. Možno patríte medzi tých, ktorí sú ochotní investovať viac do kvalitnejšej batérie, prípadne preferujete cenovo výhodnejšie možnosti.

Je typ vaňovej batérie dôležitý?

Typ vaňovej batérie je dôležitý, pretože ovplyvňuje jej funkčnosť, komfort pri napúšťaní vane a estetický vzhľad. Dôležité je prispôsobiť výber vaňovej batérie zvyšku kúpeľne a vybavenia v dizajne a funkčnosti, ktorá vám najviac vyhovuje. Tu je niekoľko bežných typov:

1. Štvorotvorová vaňová batéria

Tento typ batérie má štyri prvky – dva ovládače na nastavenie teploty a prietoku vody, výpusť pre vodu a sprchovú hadicu s sprchovou hlavicou. Je to typ batérie, ktorý sa montuje priamo na vaňu alebo tesne k okraju vane.

2. Podmietková vaňová batéria

Tento typ batérie je inštalovaný do steny a ovládanie batérie je umiestnené na stene, zatiaľ čo samotná batéria, podomietkové teleso, je skrytá v stene. Tento dizajn prispieva k čistému a minimalistickému vzhľadu kúpeľne.

3. Nástenná vaňová batéria

Najbežnejší typ vaňovej batérie. Batérie sú inštalované na stene a majú ovládacie prvky umiestnené priamo na batérii. Ovládanie teploty a prietoku vody je umožnené pomocou samostatných otočných ovládačov alebo páky – páková vaňová batéria.

4. Vaňová batéria so sprchovým setom

Tento typ batérie kombinuje funkcie batérie a sprchového setu. Batéria je vybavená sprchovou hadicou a sprchovou hlavicou, najčastejšie integrovanou, čo umožňuje použitie batérie aj ako sprchy

5. Termostatická vaňová batéria

Termostatické batérie sú ideálne pre tých, ktorí majú radi konštantnú teplotu vody. Majú integrovaný termostat, ktorý umožňuje presné nastavenie teploty. Pri spustení má voda stálu teplotu aj tlak.

Okrem týchto typov existujú aj ďalšie varianty a kombinácie vaňových batérií.

Aké sú dizajny vaňových batérií?

Na trhu je k dispozícii mnoho rôznych dizajnov vaňových batérií, aby sa stali vhodným doplnkom pre vašu  kúpeľňu. Tu je niekoľko populárnych dizajnov:

1. Klasický/Tradičný dizajn

Tieto batérie majú často zaoblené tvary a tradičný vzhľad. Môžu mať vintage prvky, ako sú krúžky na ovládanie vody alebo zdobené pákové ovládače. Sú ideálne pre kúpeľne s tradičným štýlom.

2. Moderný dizajn

Moderné vaňové batérie majú čisté a jednoduché línie. Sú často vyrobené z lesklých kovových materiálov, ako je nerezová oceľ alebo chrómová povrchová úprava. Majú minimalistický vzhľad a sú vhodné pre súčasné kúpeľne.

3. Industriálny dizajn

Batérie v industriálnom štýle majú hrubý a robustný vzhľad. Často sú vyrobené z materiálov s hrubou povrchovou úpravou, ako je brúsená alebo matná nerez. Sú vhodné pre kúpeľne so štýlom priemyselného dizajnu.

4. Minimalistický dizajn

Tieto batérie majú veľmi jednoduchý a nenápadný vzhľad. Sú často vyrobené z hladkých materiálov, ako je matná čierna alebo biela povrchová úprava. Majú minimálne detaily a pasujú do moderných kúpeľní s minimalistickým štýlom.

5. Zmiešaný dizajn

Niektoré batérie kombinujú rôzne prvky a materiály, ako je kombinácia kovu a skla alebo kovu a dreva. Tieto batérie majú unikátny vzhľad a dodávajú kúpeľni osobitý štýl.

Akú farbu vaňovej batérie si môžem vybrať?

Pri výbere vaňovej batérie nemusíte zostať iba pri klasickom chróme. Môžete si vyberať z rôznych farieb umývadlových batérií tak, aby ste ich dizajnovo prispôsobili svojej kúpeľni. Tu sú niektoré z populárnych farieb:

 1. Biela vaňová batéria

  Biela farba je tradičná a elegantná vo väčšine kúpeľní. Batérie v bielom prevedení sa dobre hodia do klasických, moderných aj minimalistických interiérov.

 2. Bronzová batéria

  Pridávajú do kúpeľne teplý a vintage vzhľad. Táto farba sa často využíva v rustikálnych, retro alebo antických štýloch.

 3. Čierna vaňová batéria

  Čierna batéria je veľmi trendy. Dodávajú kúpeľni elegantný a sofistikovaný vzhľad. Tieto batérie vyzerajú dobre v moderných, minimalistických a industriálnych kúpeľniach.

 4. Chrómová batéria

  Chróm je klasická voľba pre vaňovú batérie. Je to lesklá a odolná povrchová úprava, ktorá sa hodí do rôznych štýlov kúpeľní.

 5. Nerezová batéria

  Antikorové batérie majú moderný a elegantný vzhľad. Sú odolné voči korózii a vodným škvrnám a sú ideálne pre moderné a minimalistické kúpeľne.

 6. Niklová batéria

  Batérie s niklovou povrchovou úpravou prinášajú do kúpeľne sofistikovaný a luxusný vzhľad. Niklové batérie sú ideálne pre eleganciu a štýlové kúpeľne.

 7. Ružové zlato

  Tento jemný odtieň zlata, nazývaný aj ružové zlato, pridáva do kúpeľne romantický a elegantný dotyk. Je to populárna voľba pre moderné a vintage štýly.

 8. Zlatá vaňová batéria

  Zlatá farba dodáva kúpeľni luxusný a elegantný vzhľad. Najlepšie vyniknú ako samostatne stojace. Sú vhodné pre štýly ako napríklad vintage, retro alebo bohémsky.

Tieto farby sú len niektorými možnosťami, ktoré môžete pri výbere vaňovej batérie zvoliť. Je dôležité mať na pamäti, že dostupnosť farieb môže závisieť od výrobcu a konkrétneho modelu batérie a takisto nezabúdajte, že rôzne povrchy si vyžadujú aj rôznu starostlivosť.

Ako vybrať kvalitnú vaňovú batériu?

Pri výbere kvalitnej umývadlovej batérie je dôležité zvážiť niekoľko faktorov. Tu je niekoľko kľúčových bodov, ktoré vám pomôžu vybrať si kvalitnú batériu:

 1. Renomovaný výrobca

  Vyberte si batériu od renomovaného výrobcu s dlhoročnou prítomnosťou na trhu. Zavedené značky majú často vyššiu kvalitu a poskytujú spoľahlivosť a záruku.

 2. Overené materiály

  Skúmajte batérie vyrobené z kvalitných materiálov. Kovové batérie, ako je mosadz alebo nerezová oceľ, sú obvykle odolnejšie a menej náchylné na hrdzu. Dbajte aj na povrchovú úpravu, ktorá by mala byť odolná voči škrabancom a ľahko sa čistiť.

 3. Funkčnosť

  Skontrolujte, či batéria ponúka plynulé ovládanie prúdu vody a teploty. Zistite, či má batéria správne vymedzené polohy pre studenú a teplú vodu a či je ovládanie jednoduché a intuitívne.

 4. Kartuše a tesnenia

  Zistite, aké kartuše a tesnenia sú použité v batérii. Kvalitné keramické kartuše sú odolné voči opotrebeniu a poskytujú dlhú životnosť batérie. Tesnenia by mali byť kvalitné a zabezpečovať tesnosť batérie.

 5. Dlhá záruka

  Skúste nájsť batériu s dlhou zárukou od výrobcu. To môže naznačovať, že výrobca má dôveru vo svoj výrobok a je pripravený zaručiť jeho kvalitu.

 6. Recenzie a hodnotenia spokojnosti

  Pred nákupom si prečítajte recenzie a hodnotenia batérie od iných zákazníkov. To vám môže poskytnúť užitočné informácie o skúsenostiach iných ľudí s danou batériou a jej kvalitou.

 7. Priaznivá cena

  Cenu treba tiež zvážiť, ale nezabúdajte, že kvalitná batéria môže byť investíciou do dlhodobého funkčného a spoľahlivého riešenia. Snažte sa nájsť vyváženú voľbu medzi cenou a kvalitou.

 8. Zvyk

  Keď ste boli roky zvyknutý na jednu farbu, jednotný štýl, odporúčame vám zachovať tento rukopis. Nálady sa síce menia v čase, s návykmi sa netreba zahrávať. Z našich skúseností je lepšie vybrať si podobný štýl, ako ste boli zvyknutí doposiaľ. Ak sa na to však cítite, tak smelo aj do zásadnejšej zmeny. Pre istotu si dajte overiť vybrané batériu pomocou 3D návrhu, či bude všetko ladiť so zvyškom kúpeľne tak, ako si predstavujete.

Pri výbere kvalitnej umývadlovej batérie odporúčame dôkladne skúmať výrobcu, materiály, funkčnosť, ventily a kartuše, záruku a recenzie od ostatných zákazníkov. Tieto faktory vám pomôžu zvoliť batériu, ktorá bude spoľahlivá, odolná a vyhovujúca vašim potrebám.

3D návrh kúpeľne

Radi by ste videli svoju kúpeľňu ešte predtým, než sa pustíte do rekonštrukcie?
Nechajte si vytvoriť 3D vizualizáciu vašej kúpeľne našimi odborníkmi. Expresné vybavenie požiadaviek našich klientov, je pre nás samozrejmosť.
Pomôžeme vám upresniť si predstavu o detailoch, kombinácii materiálov a rozložení prvkov a to  priamo u nás v showroome PREDOS-BB, Kremnička 8, Banská Bystrica, prípadne online.

Objednajte si servisný zásah

   

   

  Kontaktné informácie

  PREDOS-BB, s.r.o.
  Kremnička 8
  974 01 Banská Bystrica

  Na servis sa môžete objednať aj telefonicky na čísle 048/4162349, prípadne e-mailom na [email protected].

  Pre servis a opravu záhradnej techniky v okrese Brezno je nutné dohodnúť si servis s obchodným zástupcom pre tento región na telefónnom čísle 0918056173.

  Sortiment vybavenia do kúpeľne

  Vizualizácia interiéru

  Tipy a návody pre domácnosť

  POTREBUJETE SA PORADIŤ?

  NAPÍŠTE NÁM

  Pošlite nám e-mail na [email protected].

  ZAVOLAJTE NÁM

  Kontaktujte nás na čísle 0917217845.

  Karolína Demeterová

  Karolína Demeterová

  Karolína je odbornou konzultantkou a vedúcou časti Bývanie so zameraním na B2B zákazníkov a budovanie obchodných partnerstiev. Zabezpečuje dizajnové a technické poradenstvo pre zákazníkov, 3D vizualizácie, ako aj rozširovanie sortimentu na základe potrieb a požiadaviek zákazníkov.

  Súvisiace tipy a návody