Ako si zasejeme, tak máme

S kúpou či stavbou domu nadobúdame a budujeme aj jeho okolie. Trávnik, záhrada, oddychové zóny aj políčka si vyžadujú veľkú starostlivosť. Prácu okolo domu, ktorú treba pravidelne vykonávať, nám uľahčuje záhradná technika, stroje a produkty. Ich nákup pre nás znamená investíciu, častokrát veľkú. Dobré rozhodnutie sa preto oplatí viac ako urýchlená reakcia na zdanlivo obrovskú zľavu. Záhradnú techniku nekupujeme predsa na jedno použitie. Naozaj?

Záhradná technika – rozhodnite sa pri jej kúpe správne

Rozhodovanie pri každej kúpe je proces. Niekedy uvedomelý a postupný, inokedy spontánny. V druhom prípade častokrát siahame “automaticky” po produktoch, ktorých kúpa sa javí výhodne. Zľavy, zvýhodnenia, obmedzená platnosť kupónov – to všetko prispieva k tlaku, pod ktorým konáme rýchlo a spontánne. Veď dobrý pocit po výhodnom nákupe má rád každý z nás. Vyššie investície sa v prípade starostlivosti o záhradu a okolie domu týkajú napríklad nákupu kosačky, traktora, motorovej píly, alebo inej záhradnej techniky či strojov. Ak ich zaobstaráme v zľave, sme spokojní. Pocit spokojnosti však môže vyprchať s prvou vadou, reklamáciou alebo nedostupným náhradným dielom.

Do rozhodovacieho a nákupného procesu postačí pritom vložiť jedno malé, zato podstatné zamyslenie: “Je tento nákup naozaj výhodný?”

Tipy na výhodný nákup záhradnej techniky

Na základe našich skúseností máme pre zákazníkov niekoľko tipov, ako sa pri nákupe záhradnej techniky rozhodnúť správne – v prospech svojej záhrady, peňaženky aj dobrého pocitu:

 1. Urobte si cenový prieskum a zvážte skutočnú hodnotu záhradnej techniky alebo stroja, nie výšku zľavy.
  Pre väčšinu našich zákazníkov je značka zárukou kvality, dôveryhodnosti a funkčnosti. Zameriavame sa na predaj záhradnej techniky a strojov značiek STIHL, Cub Cadet, MTD, Wolf Garten, STIGA, DAKR, SABO, SECO. Značiek s dlhoročnou tradíciou a pozitívnym ohlasom spokojných majiteľov.
 2. Pozrite si vybraný výrobok v kamennej predajni, ak je to možné.
  V predajni PREDOS-BB v Banskej Bystrici si môžete osobne vyskúšať váhu stroja aj manipuláciu s ním.
 3. Zaujímajte sa o parametre stroja. 
  V našom e-shope nájdete potrebné informácie priamo pod produktom, v predajni vám ochotne poradí náš skúsený personál.
  Kvalitné stroje, napríklad produkty STIHL, vám dokážu ušetriť aj hodinu práce denne.
 4. Overte si možnosti autorizovaného aj pozáručného servisu.
  PREDOS-BB garantuje a vykonáva najmä servis vlastných strojov a záhradnej techniky. Robíme servis aj na značky, ktoré nepredávame, nie však na všetky. Hlavnou podmienkou je dostupnosť náhradných dielov aj po uplynutí záručnej doby a to mnohé značky nespĺňajú. Takýmto značkám sa vyhýbame, prípadne robíme len bežný servis – výmena oleja, sviečky, filtra, vyčistenie a nabrúsenie noža – ale negarantujeme opravu s výmenou dielu. Stroje a techniku u vás dokonca vyzdvihneme. Nemusíte ich nikam posielať.
 5. Zvážte dostupnosť náhradných dielov.
  V PREDOS-BB vám ponúkame stabilné značky, u ktorých garantujeme dostupnosť náhradných dielov. Riziku výpadku konkrétnych dielov predchádzame tiež ponukou záhradnej techniky a strojov v tzv. sériových radách – tie sa v závislosti od sezón nemenia.

Benefity lokálnej značky v zahraničných obchodných reťazcoch nehľadajte

PREDOS-BB si zakladá na osobnom prístupe k zákazníkom už od roku 1992.

Obrovské skúsenosti s predajom, ale aj servisom záhradnej techniky a strojov sa premietajú do našej každodennej práce aj dlhoročnej obchodnej politiky. Pocit zodpovednosti za kvalitu si zachovávame od počiatku až dodnes. V našej ponuke nájdete všetko hodné svojej kvality a skutočnej ceny. Nepotrebujeme umelo nadsadiť cenu, aby sme vás ohúrili pseudozľavami. Výpredaj záhradnej techniky nie je pre nás skutočným hnacím dôvodom predaja produktov. Každý deň sme totiž svedkom dôvery voči skutočnej kvalite. Spokojní zákazníci sa vracajú nielen preto, že oceňujú príjemný a priateľský osobný prístup, ale tiež preto, že sa môžu spoľahnúť na kvalitu záhradnej techniky a strojov, ktoré ponúkame prostredníctvom predajne aj internetového obchodu”, uvádza výhody lokálnej predajne s e-shopom konateľ Ondrej Demeter ml.

Záleží nám na vašich preferenciách a lojalite k našej značke i produktom, ktoré predávame. Pre nás ste to vy, kto dokáže oceniť skutočnú hodnotu záhradnej techniky a strojov. To je dôvod, prečo je kvalita produktov pre nás životne dôležitá.

Miroslav Mihók

Miroslav Mihók

Miro ako vedúci sekcie Záhrada býva v priamom a často prvom kontakte so zákazníkom. Rád poradí pri kúpe nových strojov i odporučí, ako sa o ne správne postarať. Zákazníci oceňujú hlavne Mirov prístup a odbornosť. Čerpá pritom z bohatých pracovných skúseností z obchodu a služieb, rovnako ako zo svojej záľuby v záhradnej technike a záhrade ako takej.