4 min. čítania

Pri výbere materiálu a dizajnu pre sprchový kút je dôležité zvážiť rôzne možnosti, ktoré môžu ovplyvniť celkový vzhľad a štýl vašej kúpeľne. Konštrukcie, lišty a kovania sprchových kútov môžu byť vyrobené z rôznych materiálov a mať rôzne farebné povrchy, čo umožňuje prispôsobiť kút podľa vašich preferencií. Takto si môžete ľahko vytvoriť vysnívaný štýl kúpeľne.

Farebné povrchy profilov sprchových kútov

Farba profilov sprchového kúta môže mať veľký vplyv na celkový dizajn. Tu sú niektoré možné voľby:

 • Chrómový sprchový kút : Konštrukcie s chrómovým povrchom majú elegantný a lesklý vzhľad. Tento povrch je najbežnejší a je trvanlivý a ľahko sa udržiava. Pri tejto voľbe vytvárate klasický štýl kúpeľne v malých kúpeľniach či panelákových kúpeľniach.
 • Biely sprchový kút: Biela farba pôsobí čistým a sviežim dojmom. Bielou farbou môžete dosiahnuť minimalistický a moderný vzhľad. Často ju vystihuje industriálny štýl kúpeľne, prípadne čierno-biela kúpeľňa
 • Čierny sprchový kút: Čierna farba je populárna pre svoju eleganciu. Kontrast medzi čiernymi profilmi a inými prvky môže vytvoriť výrazný dizajn. Aj túto farbu môžete zaradiť k industriálnemu štýlu kúpeľne alebo čierno-bielej kúpeľni.
 • Zlatý sprchový kút: lesklé prípadne brúsené prevedenie. Ak hľadáte luxusný vzhľad, zlaté povrchy profilov môžu byť ideálnou voľbou. Vintage kúpeľňa túto farbu ocení, prípadne si dotvoríte zlatú kúpeľňu.
 • Medený sprchový kút alebo: Čoraz populárnejšia farba vo vintage kúpeľniach prípadne pri kombinácii s inými povrchmi aj v metalickom vzhľade kúpeľne.
 • Ostatné zariaďovacie predmety: Nezabudnite na jedno z pravidiel dizajnu: “Vybavenie kúpeľne z rovnakého materiálu má mať rovnaké farebné prevedenie.
  Preto, ak si zvolíte zlatý profil pri sprchovom kúte, vyberajte aj zlaté batérie a zlaté kúpeľňové doplnky.

Rôzne typy výplní sprchových kútov

Výplne sprchových kútov môžu byť vyrobené z rôznych materiálov a mať rôzne povrchy. Tu sú niektoré z nich:

 • Akryl: Plastová výplň sprchového kúta je cenovo dostupná je však už výbehovou voľbou
 • Číre sklo: Číre sklo umožňuje prenikanie svetla a vytvára dojem priestrannej kúpeľne. Tento povrch vám opticky priestor určite nezmenší.
 • Matné sklo: Matné sklo poskytuje diskrétnosť a mäkký vzhľad, zároveň zabezpečuje súkromie.
 • Dymové sklo: Dymové sklo môže dodávať záhadný vzhľad a zároveň poskytovať súkromie.
 • Dekoratívne sklo: Sklo s možnosťou gravírovania podľa predlohy alebo inými vzormi môže byť originálnym estetickým prvkom.
 • Satinované sklo: Satinované sklo často iba v intímnej časti sprchového kúta zachováva súkromie a zároveň je atraktívnym dizajnovým prvkom.

Pri výbere farebných povrchov profilov a výplní sprchového kúta je dôležité zvážiť celkový štýl kúpeľne a vaše osobné preferencie.

3D návrh kúpeľne

Radi by ste videli svoju kúpeľňu ešte predtým, než sa pustíte do rekonštrukcie?
Nechajte si vytvoriť 3D vizualizáciu vašej kúpeľne našimi odborníkmi. Expresné vybavenie požiadaviek našich klientov, je pre nás samozrejmosť.
Pomôžeme vám upresniť si predstavu o detailoch, kombinácii materiálov a rozložení prvkov a to  priamo u nás v showroome PREDOS-BB, Kremnička 8, Banská Bystrica, prípadne online.

Objednajte si servisný zásah

   

   

  Kontaktné informácie

  PREDOS-BB, s.r.o.
  Kremnička 8
  974 01 Banská Bystrica

  Na servis sa môžete objednať aj telefonicky na čísle 048/4162349, prípadne e-mailom na [email protected].

  Pre servis a opravu záhradnej techniky v okrese Brezno je nutné dohodnúť si servis s obchodným zástupcom pre tento región na telefónnom čísle 0918056173.

  Sortiment vybavenia do kúpeľne

  Vizualizácia interiéru

  Tipy a návody pre domácnosť

  POTREBUJETE SA PORADIŤ?

  NAPÍŠTE NÁM

  Pošlite nám e-mail na [email protected].

  ZAVOLAJTE NÁM

  Kontaktujte nás na čísle 0917217845.

  Karolína Demeterová

  Karolína Demeterová

  Karolína je odbornou konzultantkou a vedúcou časti Bývanie so zameraním na B2B zákazníkov a budovanie obchodných partnerstiev. Zabezpečuje dizajnové a technické poradenstvo pre zákazníkov, 3D vizualizácie, ako aj rozširovanie sortimentu na základe potrieb a požiadaviek zákazníkov.

  Súvisiace tipy a návody